Клинган води най-високо класирания UConn до 11-та поредна победа, 71-62 над Бътлър
AP News | 2024-02-07 | 06:08:18

ХАРТФОРД, Кънектикът (AP) — Донован Клингън имаше 18 точки и 14 борби във вторник вечер, за да изведе най-високо класирания UConn до 11-та поредна победа, 71-62 над Бътлър.

Кам Спенсър добави 20 точки за Хъски (21-2, 11-1 Биг Ийст).

Диджей Дейвис вкара 21 точки, а Джахмил Телфорт имаше 17 за Бътлър (15-8 , 6-6), който влезе в серия от четири победи.

Хъскитата никога не изоставаха и водеха с 14 през първото полувреме. Но серия от 11-0 на Булдогс, която продължи през второто полувреме, намали до 35-32 малко след почивката.

Кънектикът увеличи преднината си обратно до 44-35 след кражба и подаване от Тристен Нютън и беше 49-40 след забиване от Спенсър към Самсън Джонсън.

Бътлър намали разликата до 63-58 след тройка от корнер на Пиер Брукс, но офанзивен реборд и игра от три точки от Клингън върнаха предимството обратно до осем с малко по-малко от две минути игра.

Хъскитата отбелязаха първите шест точки, четири с малки удари с кроше от Клинган, който имаше 12 точки през първото полувреме.

UConn взе първата си двуцифрена преднина при 28-18 след тройка на Спенсър, който също имаше дузина точки през първото полувреме.

Хасан Диара вкара всичките си девет точки от пейката през първото полувреме, включително три наказателни удара, които направиха резултата 35-21.

Но след това Бътлър отбеляза последните шест точки за периода, три от които при ъглов скок на Дейвис точно преди сирената за полувремето.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Бътлър : Влязохте с най-добрия среден резултат от конференцията от 81,6 точки на мач, но беше държан на 37% стрелба от Huskies. Булдогите направиха само четири от своите 18 опита от 3 точки.

UConn: Хъскис имат 13-0 у дома този сезон и са спечелили последните си 17 домакински мача, поредица от януари 2023 г.

Бътлър: Прибира се вкъщи, за да бъде домакин на Провидънс в събота.

UConn: Пътува до Вашингтон, за да се изправи срещу Джорджтаун в събота.